Mentzen

Miejsce przyszłych wielkich firm.

Grupa kapitałowa Mentzen

Informacje o  Grupie 

Grupa Kapitałowa Mentzen prowadzi działalność operacyjną w obszarze świadczenia usług doradztwa podatkowego, prawnego oraz usług księgowych, dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Działalność Grupy polega na oferowaniu profesjonalnych usług doradczych (podatki-prawo-księgowość) w oparciu o model subskrypcyjny, elastyczny i przewidywalny dla klienta. 

Struktura  Grupy 

Mentzen S.A. – jest spółką dominującą Grupy Kapitałowej. 

Model  biznesowy 

Komplementarne usługi
dla małych i średnich przedsiębiorstw

(w 2023 roku)

60%

Doradztwo podatkowe

35%

Księgowość

5%

Usługi prawne

Wyniki  finansowe 

Oferta  Publiczna 

Spółka Mentzen S.A. planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Debiut na NewConnect zostanie poprzedzony publiczną ofertą sprzedaży akcji.  

 

Wkrótce zostanie opublikowane memorandum informacyjne dotyczące oferty publicznej, w którym zostaną przedstawione szczegóły i zasady przeprowadzania oferty. Dokument dostępny będzie na stronie Mentzen S.A. oraz Domu Maklerskiego INC S.A. (DM INC) – podmiotu pośredniczącego w ofercie publicznej. Aby wziąć w niej udział konieczne będzie założenie konta na platformie DM INC i uzyskanie statusu klienta DM INC. 

Kreatywny  Zarząd  wyznaczający kierunki rozwoju

Sławomir  Mentzen 

Prezes Zarządu

Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu. Obronił również licencjat z fizyki teoretycznej. W 2015 na UMK w Toruniu uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. W 2017 uzyskał wpis na listę doradców podatkowych. Jest założycielem i pomysłodawcą dla działalności Grupy Kapitałowej Mentzen, od początku jej istnienia. Działalność w zakresie doradztwa podatkowego rozpoczął w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, która ewoluowała i została wniesiona w formie aportu do spółki komandytowo – akcyjnej. Prowadzi aktywną działalność w social mediach. Od 2022 jest prezesem partii Nowa Nadzieja, a od 2023 współprzewodniczącym rady liderów federacyjnego ugrupowania Konfederacja Wolność i Niepodległość. 

Marta  Stempniewska 

Wiceprezes Zarządu

Ukończyła Prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współpracę z Kancelarią rozpoczęła w 2019 roku. Pełniła funkcję menedżera, a następnie dyrektora operacyjnego. Była odpowiedzialna za wdrożenie kluczowego produktu Kancelarii – subskrypcji Mentzen+, a także za marketing i media społecznościowe Kancelarii. Tworzyła i utrzymuje kulturę organizacyjną, nadzorując niemal wszystkie procesy i działy w firmie.   

Kamil  Wielewicki 

Wiceprezes Zarządu

Doradca podatkowy i radca prawny. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. ​  Z Kancelarią współpracuje od 2021 r. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, dobierając dla przedsiębiorców rozwiązania optymalne pod względem zarówno prawnym, jak i podatkowym. Ma doświadczenie w przekształceniach i łączeniach spółek, aportach przedsiębiorstw oraz w bieżącej obsłudze korporacyjnej. Zajmuje się także szkoleniem pracowników w zakresie optymalizacji podatkowej, prawa spółek oraz obsługą prawną spółek Grupy.​ 

Rada  Nadzorcza 

Tomasz  Roszkowski 

Członek Rady Nadzorczej

Paulina  Lewandowska - Janusz 

Członek Rady Nadzorczej

Joanna Ewa  Zawadzka 

Członek Rady Nadzorczej

 Aktualności 

No posts found!

 Kontakt 

Mentzen S.A. 

KRS 0001008036 
NIP 5273032556 

Amicus Business Park  
Grudziądzka 110-114/101  
87-100 Toruń 

Kontakt dla mediów: 
[email protected]